INDRAMAT DDC01.1-K150A-DL09-01-FW
DDC DIGITAL INTELLIGENT SERVO DRIVE WITH PROTECTION: SERIES
With a current rating of up to 150A, and options for 100A and 200A, it supports various applications that require robust performance. The unit's natural convection cooling system ensures optimal operation while minimizing maintenance needs.
DDC DIGITAL INTELLIGENT SERVO DRIVE WITH PROTECTION: SERIES 1, MODEL 1, COOLING TYPE: NATURAL CONVECTION, TYPE CURRENT: 150A STANDARD (100A 200A RATED CURRENT), COOLING TYPE: NATURAL CONVECTION, SINGLE-AXIS POSITIONING CONTROL, FUNCTION CODE:09 , FUN
2nd item code:
DDC01.1-K150A-D
Dimensions:
63,5 x 50 x 29,8
CO2 eq
-63%
Resource use minerals and metals
-88%
Water use
-57%